List motywacyjny Architekt

Wzór listu motywacyjnego dla Architekta:

Wzór listu motywacyjnego Architekt
pobierz

Zobacz inne dokumenty aplikacyjne:

Wzór CV Architekt

Wzór podania o pracę Architekt

Jak napisać dobry list motywacyjny:

1. List motywacyjny nie powinno być długim esejem, powinno się treściwie i krótko opisać najważniejsze cechy wraz z ich udokumentowaniem.

2. List motywacyjny nie może zawierać prostych, nic nie znaczących frazesów, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Trzeba przytaczać zdarzenia i fakty z życia codziennego, które opisują cechy przyszłego pracownika.

3. W liście motywacyjnym warto napisać na jakie stanowisko się aplikuje, gdzie znalazło się ogłoszenie pracy oraz co ważne należy podać nr referencyjny jeśli był podany. Jest to pomocne w dużych firmach, gdzie jednocześnie prowadzona jest rekrutacja na wiele stanowisk.

4. Nie znając dokładnego imienia i nazwiska osoby do której się piszę lepiej wpisać sam ogólny zwrot. Podanie błędnych danych może być nieprzychylnie odebrane przez przyszłego pracodawcy.

5. List motywacyjny jest jest dokumentem oficjalnym, dlatego trzeba zadbać o jego dobrą budowę. Na górze umieszcza się miejscowość i datę, poniżej po lewej stronie dane kontaktowe kandydata, po prawej natomiast adresata dokumentu. Dalej znajduje się właściwa treść listu. Trzeba pamiętać, aby po wydrukowaniu odręcznie podpisać pismo.

6. Informacje zawarte w liście motywacyjnym oraz CV muszą być spójne z oczekiwaniami pracodawcy. Nie może być takiej sytuacji, że opisujemy znajomość języka włoskiego, kiedy pracodawca wymaga od nas biegłej znajomości angielskiego.

7. List motywacyjny jest uzasadnieniem, dlaczego warto nas zatrudnić na danym stanowisku pracy. Warto wykazać, że nasze doświadczenie zawodowe przyda się w nowej pracy. Należy również podkreślić swoją motywację do nowej pracy.

Opracowano przy udziale: www.skupmonet.biz

Do porawyPrzecięnyŚredniDobryBardzo dobry (Liczba ocen: 2, średnia ocena: 5,00/5)
Loading...

Comments are closed.