List motywacyjny Asystentka

Wzór listu motywacyjnego dla Asystentki:

Wzór listu motywacyjnego Asystentka
pobierz

Zobacz inne dokumenty aplikacyjne:

Wzór CV Asystentka

Wzór podania o pracę Asystentka

Jak napisać dobry list motywacyjny:

1. List motywacyjny powinien opisywać cechy charakteru aplikanta, które będą pomocne przy wykonywaniu obowiązków w nowym miejscu pracy. Warto poprzeć to przykładami.

2. List motywacyjny powinien zawierać informacje o jakie stanowisko się ubiegamy, gdzie znalazło się ogłoszenie pracy oraz co ważne warto podać nr referencyjny jeśli jest wymagany przez pracodawcę. Będzie to pomocne w dużych firmach, gdzie prowadzona jest ciągła rekrutacja.

3. Pismo nie jest powieleniem CV. Są to dwa całkiem różne pisma, które nie mogą się powielać, a wzajemnie uzupełniać. Oba te pisma są kompletem dokumentów rekrutacyjnych.

4. Ważne jest aby informacje zawarte w dokumencie były zbieżne z wymaganiami ustalonymi przez pracodawcę. Nie może być takiej sytuacji, że piszemy o znajomości języka niemieckiego, kiedy pracodawca wymaga od nas biegłej znajomości angielskiego.

5. W liście motywacyjnym warto opisać nasze dobre cechy wraz z informacjami co umiemy i w jaki sposób pomoże to naszej firmie lub przyczyni się do lepszej pracy.

6. Długość listu motywacyjnego nie powinna przekraczać jednej kartki. W uzasadnionych przypadkach, gdy kandydat posiada doświadczenie doświadczenie i wiele cech może zawrzeć dokument na dwóch kartkach.

7. List motywacyjny nie jest dokumentem tożsamym z Curriculum Vitae. Są to dwa różne dokumenty, które razem stanowią komplet dokumentów aplikacyjnych.

Opracowanie: http://www.argentum-event.pl/motywacyjne-wyjazdy-incentive.htm

Do porawyPrzecięnyŚredniDobryBardzo dobry (Liczba ocen: 1, średnia ocena: 5,00/5)
Loading...

Comments are closed.