List motywacyjny Cukiernik

Wzór listu motywacyjnego dla Cukiernika:

Wzór listu motywacyjnego Cukiernik
pobierz

Zobacz inne dokumenty aplikacyjne:

Wzór CV Cukiernik

Wzór podania o pracę Cukiernik

Jak napisać dobry list motywacyjny:

1. Przed wydrukowaniem pracy należy jeszcze raz dokładnie ją przeczytać, sprawdzić czy nie ma błędów ortograficznych czy literówek, które nie mają prawa pojawić się w liście.

2. List motywacyjny nie jest dokumentem tożsamym z Curriculum Vitae. Są to dwa różne dokumenty, które razem stanowią komplet pism aplikacyjnych.

3. Treść listu motywacyjnego należy rozpocząć zwrotem grzecznościowym „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

4. Jeśli nie znasz dokładnego imienia i nazwiska osoby do której piszesz list motywacyjny to lepiej nie pisać nic niż napisać błędne dane. Podanie błędnych danych może być nieprzychylnie odebrane przez przyszłego pracodawcy.

5. W dzisiejszych czasach pisma aplikacyjne wysyła się za pomocą poczty elektronicznej. Jest to najwygodniejsza forma dla osób szukających pracy jak i dla pracodawcy. Adres e-mail z jakiego wysyłamy CV i list motywacyjny powinien być imienny. Najlepiej aby miał formę imie.nazwisko@nazwa.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu patusia44@, bialymis@ czy @buziaczki.pl

6. Redagując list motywacyjny warto zwrócić szczególnie uwagę na styl. Powinien być zwięzły i jasny. Nie może być kolokwialny lub zbyt specjalistyczny.

7. W liście motywacyjnym warto napisać na jakie stanowisko się aplikuje, miejsce znalezienia oferty pracy oraz warto podać nr referencyjny jeśli jest wymagany przez pracodawcę. Będzie to pomocne w dużych firmach, gdzie prowadzona jest ciągła rekrutacja.

Wzór przygotowany dzięki uprzejmości: Piekarni-Cukierni Bielsko

Do porawyPrzecięnyŚredniDobryBardzo dobry (Liczba ocen: 4, średnia ocena: 5,00/5)
Loading...

Comments are closed.