List motywacyjny Kelner

Wzór listu motywacyjnego dla Kelnera:

Wzór listu motywacyjnego Kelner
pobierz

Zobacz inne dokumenty aplikacyjne:

Wzór CV Kelner

Wzór podania o pracę Kelner

Jak napisać dobry list motywacyjny:

1. W trakcie postępowania rekrutacyjnego, pracodawca wymaga od kandydatów najczęściej CV a także listu motywacyjnego.

2. List motywacyjny jest jest dokumentem oficjalnym, dlatego należy zadbać o jego właściwą strukturę. Na górze umieszcza się miejscowość wraz z datą, poniżej z lewej strony dane aplikanta, po prawej natomiast adresata dokumentu. Dalej umieszczamy właściwa treść listu. Trzeba pamiętać, aby po wydrukowaniu odręcznie podpisać dokument.

3. Jeśli nie znasz dokładnego imienia i nazwiska osoby do której piszesz list motywacyjny to lepiej nie pisać nic niż napisać błędne dane. Podanie błędnych danych może być nieprzychylnie odebrane przez przyszłego pracodawcy.

4. W liście motywacyjnym warto przywołać nasze dobre cechy wraz z informacją co umiemy i w jaki sposób pomoże to naszej firmie lub przyczyni się do efektywniejszej pracy.

5. Prawy górny róg dokumentu zawiera datę i miejscowość, poniżej wpisz adresata: funkcję osoby do której piszesz, np. Dyrektor ds. personalnych oraz adres i nazwę firmy. Jeżeli jest ci znane, wpisz także imię i nazwisko osoby prowadzącej rekrutację.

6. W liście motywacyjnym należy napisać na jakie stanowisko się aplikuje, gdzie znalazło się ogłoszenie pracy oraz należy podać nr referencyjny jeśli był podany. Może to być pomocne w dużych korporacjach, gdzie prowadzona jest ciągła rekrutacja.

7. Treść listu motywacyjnego warto rozpocząć zwrotem do adresata „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

Do porawyPrzecięnyŚredniDobryBardzo dobry (Liczba ocen: 1, średnia ocena: 5,00/5)
Loading...

Comments are closed.