Wzór CV dla Informatyka


Wzór CV InformatykInformacje umieszczane w CV powinny być dostosowane indywidualnie do każdego aplikowanego stanowiska. W schemacie CV dla Informatyka uwzględniono takie cechy kandydata jak: odpowiedzialność, samodzielność, dyspozycyjność i kreatywność. Pracodawcy preferują osoby z wykształceniem wyższym informatycznym. Umiejętność pracy w grupie, a także zdolność do szybkiego uczenia się i przyswajania nowych informacji będą dodatkowymi atutami.


Pobierz CV Informatyk


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Informatyka:

Wzór listu motywacyjnego Informatyk

Wzór podania o pracę Informatyk


Jak napisać profesjonalny wzór CV dla Informatyka:

1. Przed stworzeniem Curriculum Vitae trzeba przeanalizować ofertę pracy na jaką odpowiadamy oraz zwrócić uwagę na profil firmy. Warto sprawdzić jakie są wymagania zawarte w ofercie pracy.

2. Dokumenty rekrutacyjne wysyła się pocztą elektroniczną w formacie PDF, dzięki temu mamy pewność, że plik nie „rozjedzie się” po otwarciu na komputerze pracodawcy. Warto wpisać również rodzaj stanowiska lub nr referencyjny zgłoszenia.

3. Przed przystąpieniem do redagowania Curriculum Vitae warto dokonać wstępnej autoanalizy, w której trzeba przyjrzeć się własnej osobie i przeanalizować czego oczekuje od nas przyszły pracodawca.

4. W dokumentach rekrutacyjnych niedozwolone jest kłamstwo. Trzeba zamieszczać tylko i wyłącznie prawdziwe informacje na swój temat. Nie należy upiększać swojego życiorysu. Gdy kłamstwo wyjdzie na jaw, najemy się wstydu i będziemy skreśleni z listy.

5. Doświadczenie zawodowe umieszczamy odwrotnie chronologicznie. Należy wpisać zakres dat pracy, zajmowane stanowisko i zakres obowiązków.

6. Niedopuszczalne jest przekręcanie nazw lub osobiste opinie o byłych pracodawcach.

7. Język w CV musi być zwięzły i klarowny. Nie można stosować specjalistycznego języka, niezrozumiałego dla większości odbiorców, niedopuszczalne jest także słownictwo kolokwialne lub niedbałe.


CV Informatyk
Tagi: