Wzór CV dla Ogrodnika


Wzór CV OgrodnikŻyciorys zawodowy jest to dokument zawierający podstawowe informacje dotyczące kariery zawodowej i posiadanego wykształcenia. W szablonie CV dla Ogrodnika zostały uwzględnione takie cechy kandydata jak: odpowiedzialność, samodzielność i rzetelność. Mile widziane jest również zorganizowanie i zamiłowanie do ogrodnictwa. Pracodawcy preferują kandydatów legitymujących się doświadczeniem w pracy na podobnym stanowisku.


Pobierz CV Ogrodnik


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Ogrodnika:

Wzór listu motywacyjnego Ogrodnik

Wzór podania o pracę Ogrodnik


Jak napisać profesjonalny wzór CV dla Ogrodnika:

1. Język w CV musi być zwięzły i klarowny. Nie można stosować specjalistycznego języka, zrozumiałego tylko dla wąskiej grupy ekspertów, niedopuszczalne jest także słownictwo kolokwialne czy niedbałe.

2. Nadmiar ozdobników w CV jest źle odbierane przez osobę zajmującą się rekrutacją. Należy podkreślić lub pogrubić tylko najważniejsze fragmenty. Dla pracodawcy ważne są informacje o kandydacie, a nie ilość kolorów w CV.

3. W dokumentach aplikacyjnych niedozwolone jest kłamstwo. Należy pisać tylko i wyłącznie prawdziwe informacje o swej osobie. Nie należy upiększać swojego życiorysu. Kiedy kłamstwo wyjdzie na jaw, najemy się wstydu i będziemy skreśleni z listy.

4. Opisując wykształcenie trzeba napisać pełną nazwę szkoły, daty rozpoczęcia i zakończenia nauki oraz kierunek szkoły. Można również napisać tytuł pracy dyplomowej, jeśli ma związek z pracą zawodową.

5. Nie można zapomnieć o podaniu klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych do celów rekrutacji. Dokument bez poniższego zapisu będzie odrzucony na samym początku. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”

6. CV artystyczne przeznaczone jest dla zawodów twórczych takich jak graficy, webmasterzy czy inni artyści. Jest tu pełna swoboda w doborze formy wyrazu. Najważniejsze jest jest tutaj wywarcie dobrego wrażenia na pracodawcy. Jest to dokument dla osób, które w swojej pracy muszą wykazać się dobrym smakiem oraz kreatywnością.

7. Zawierając informacje o językach obcych nie wystarczy napisać, że zna się np. język francuski. Należy napisać dokładny stopień znajomości języka.


CV Ogrodnik
Tagi: