Wzór CV dla Pedagoga


Wzór CV PedagogPodczas pisania życiorysu zawodowego należy pamiętać, aby nie pominąć najważniejszych z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy, informacji dotyczących wykształcenia, zatrudnienia i przebytych kursów. Schemat CV dla Pedagoga został opracowany dla absolwentów szkół wyższych, którzy ukończyli kierunki: pedagogika, psychologia lub resocjalizacja z tytułem magistrem. Doświadczenie zawodowe będzie dodatkowym atutem.


Pobierz CV Pedagog


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Pedagoga:

Wzór listu motywacyjnego Pedagog

Wzór podania o pracę Pedagog


Jak napisać profesjonalny wzór CV dla Pedagoga:

1. Aby zredagować skuteczne CV trzeba najpierw dobrze poznać samego siebie. Trzeba poznać jakie posiadamy dobre i złe cechy, co jest naszymi atutami, a także co jest naszymi słabościami.

2. Zdjęcie w CV nie jest obowiązkowe, jednak warto go umieścić. Powinno to być zdjęcie zrobione przez profesjonalnego fotografa, a najlepiej aby było to zdjęcie legitymacyjne lub z dowodu osobistego.

3. CV funkcjonalne jest dokumentem, w którym najważniejsze są posiadane umiejętności kandydata zdobyte u wcześniejszych pracodawców. Ważne jest ich udokumentowanie i poparcie, gdzie je nabyliśmy oraz wykorzystywali.

4. Curriculum Vitae chronologiczne to najpopularniejszy typ dokumentu. Zamieszczone w nim informacje są opisane odwrotnie chronologicznie, czyli zaczynają się od najnowszych i kończą na najstarszych. W każdym wzorze CV muszą się znaleźć informacje o ukończonych szkołach, zatrudnieniu, umiejętnościach, kursach oraz nasze cechy charakteru wraz z zainteresowaniami.

5. Nadmiar ozdobników w CV jest negatywnie odbierane przez osobę zajmującą się rekrutacją. Należy podkreślić i pogrubić tylko najważniejsze informacje. Dla pracodawcy ważne są informacje o kandydacie, a nie ilość kolorów w CV.

6. Przed napisaniem Curriculum Vitae trzeba przeanalizować ofertę pracy na jaką odpowiadamy oraz zwrócić uwagę na profil firmy. Należy sprawdzić jakie są wymagania zawarte w ogłoszeniu.

7. CV nie jest dokumentem szablonowym lecz naszą autopromocją, która ma zainteresować pracodawcę. Skuteczne CV ma wyróżniać kandydata spośród innych kandydatów, podkreślając jego umiejętności i kwalifikacje.


CV Pedagog
Tagi: