Wzór CV dla Sprzedawcy


Wzór CV SprzedawcaŻyciorys zawodowy jest podstawowym dokumentem aplikacyjnym. Osoby starające się o zatrudnienie powinny porządnie przyłożyć się do pisania go, aby uniknąć błędów ortograficznych, stylistycznych i interpunkcyjnych. Schemat CV dla Sprzedawcy został przygotowany dla kandydatów posiadających doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, a także wykształcenie minimum średnie. Mile widziane są osoby odpowiedzialne i komunikatywne.


Pobierz CV Sprzedawca


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Sprzedawcy:

Wzór listu motywacyjnego Sprzedawca

Wzór podania o pracę Sprzedawca


Jak napisać profesjonalny wzór CV dla Sprzedawcy:

1. CV nie jest dokumentem szablonowym lecz naszą autoreklamą, która powinna zainteresować pracodawcę. Wzorcowe CV ma wyróżniać kandydata spośród innych kandydatów, podkreślając jego doświadczenie i kwalifikacje.

2. Język w CV musi być zwięzły i klarowny. Nie można używać specjalistycznego języka, niezrozumiałego dla większości odbiorców, niewłaściwe jest również słownictwo kolokwialne czy niedbałe.

3. Zdjęcie w CV nie jest już wymagane, jednak warto go zamieścić. Powinno to być fotografia zrobiona przez dobrego fotografa, a najlepiej aby było to zdjęcie legitymacyjne lub z dowodu osobistego.

4. Są trzy główne typy Curriculum Vitae: CV funkcjonalne, chronologiczne i hybrydowe. Spotkać się można również z dokumentem artystycznym, który jest jednak zarezerwowany tylko dla zawodów takich jak: grafik, architekt czy projektant.

5. Pisząc o zainteresowaniach unikajmy pustych zwrotów jak: książka, teatr, muzyka, narciarstwo. Warto pochwalić się ciekawymi pasjami. Jednak należy to zrobić z głową, bez zbędnego wdawania się w szczegóły. Pracodawcy lubią osoby z ciekawymi pasjami.

6. Niedopuszczalne są błędy stylistyczne czy ortograficzne.

7. W każdym dokumencie CV ważna jest estetyka. Nie można używać nadmiernie różnych kolorów czcionki, kursywy i ozdobników graficznych.


CV Sprzedawca
Tagi: