Wzór CV dla Technologa


Wzór CV TechnologŻyciorys zawodowy, zwany także CV powinien zawierać najważniejsze i najistotniejsze z punktu widzenia pracodawcy informacje o kandydacie, Muszą się tam znaleźć ukończone przez niego szkoły, poprzednie miejsca pracy wraz z krótką charakterystyką zajmowanych stanowisk. Szablon CV dla Technologa został opracowany z myślą o osobach posiadających wykształcenie wyższe techniczne, a także udokumentowane doświadczenie w pracy.


Pobierz CV Technolog


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Technologa:

Wzór listu motywacyjnego Technolog

Wzór podania o pracę Technolog


Jak napisać profesjonalny wzór CV dla Technologa:

1. CV jest wizytówką kandydata, musi być zredagowane profesjonalnie i zwięźle.

2. Pisząc o zainteresowaniach unikajmy pustych zwrotów jak: książka, kino, piłka nożna, narciarstwo. Warto pochwalić się interesującymi zainteresowaniami. Jednak należy to zrobić z głową, bez zbytniego wdawania się w szczegóły. Pracodawcy cenią osoby z ciekawymi zainteresowaniami.

3. W postępowaniu rekrutacyjnym niedopuszczalne jest kłamstwo. Trzeba zamieszczać tylko i wyłącznie prawdziwe informacje o swej osobie. Nie należy upiększać swojego życiorysu. Kiedy kłamstwo wyjdzie na jaw, najemy się wstydu i będziemy skreśleni w oczach pracodawcy.

4. Nadmiar ozdobników w CV jest źle odbierane przez osobę czytającą dokument. Należy podkreślić i pogrubić wyłącznie najważniejsze informacje. Dla pracodawcy najważniejsze są informacje o kandydacie, a nie ilość kolorów w CV.

5. Curriculum Vitae funkcjonalne to dokument, w którym na pierwszym miejscu podkreślone są umiejętności i zdolności jakie posiada aplikant. Trzeba je umieć udokumentować oraz opisać na przykładach.

6. Zbyt dużo ozdobników w CV jest negatywnie odbierane przez osobę zajmującą się rekrutacją. Warto natomiast podkreślić lub pogrubić tylko najważniejsze fragmenty. Dla pracodawcy najważniejsze są informacje o kandydacie, a nie ilość kolorów w CV.

7. Poważnym błędem osób poszukujących pracy jest wysyłanie tego samego dokumentu do wszystkich pracodawców. Każda praca jest inna dlatego CV też musi być uszyte na miarę danej oferty zatrudnienia.


CV Technolog
Tagi: