Wzór listu motywacyjnego dla Budowlańca


Wzór listu motywacyjnego BudowlaniecForma listu motywacyjnego powinna być zgodna zobowiązującymi powszechnie zasadami pisania listów. Szablon listu motywacyjnego dla Budowlańca opracowano z myślą o osobach, które legitymują się wykształceniem średnim budowlanym. Doskonale sprawdzą się w tym fachu kandydaci zaangażowani, samodzielni i komunikatywni. Mile widziana jest umiejętność pracy w grupie, wysoka odporność na sytuacje stresowe i brak lęku wysokości.


Pobierz list motywacyjny Budowlaniec


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Budowlańca:

Wzór CV Budowlaniec

Wzór podania o pracę Budowlaniec


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Budowlańca:

1. Jeśli twoje CV spodoba się osobie pracującej przy naborze, to można być pewnym, że również zechce zobaczyć list motywacyjny. Dlatego ważne jest aby był to dokument napisany rozważnie. Ponieważ to właśnie on może przeważyć czy dostaniesz daną pracę.

2. List motywacyjny nie może zawierać prostych, nic nie wnoszących zdań, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Należy przytaczać zdarzenia i fakty z własnego życia, które obrazują przymioty przyszłego pracownika.

3. List motywacyjny jest kompletnym uzupełnieniem Curriculum Vitae. Zawarte są w nim nasze dokonania zawodowe wraz z ich uzasadnieniem oraz własne plany na przyszłość.

4. List motywacyjny musi być dostosowany do danej oferty pracy. Nie może być takiej sytuacji, że jedno pismo wysyłane jest do kilku firm. Jest to indywidualne pismo, które musi być dostosowane do profilu kandydata i do wymagań nowej pracy.

5. Informacje zawarte w liście motywacyjnym oraz CV muszą być spójne z oczekiwaniami pracodawcy. Nie może być takiej sytuacji, że piszemy o znajomości języka niemieckiego, kiedy pracodawca wymaga od nas biegłej znajomości angielskiego.

6. Zredagowanie dobrego listu motywacyjnego jest czasochłonne. Jednak warto podjąć wyzwanie i nie kalkulować czy się opłaca.

7. Trzeba pamiętać, aby na końcu dokumentu napisać zwrot o pozwoleniu na wykorzystanie zamieszczonych danych osobowych do celów rekrutacji. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”


List motywacyjny Budowlaniec