Wzór listu motywacyjnego dla Doradcy Ubezpieczeniowego


Wzór listu motywacyjnego Doradca UbezpieczeniowyW liście motywacyjnym najważniejszym elementem jest fragment, wyjaśniający potencjalnemu pracodawcy, dlaczego to właśnie ten kandydat powinien zostać zatrudniony. Schemat listu motywacyjnego dla Doradcy Ubezpieczeniowego stworzony został pod kątem kandydatów samodzielnych, komunikatywnych, odważnych i kreatywnych. Pracodawcy nie mają sztywnych zasad dotyczących wykształcenia, ale średnie jest wymogiem.


Pobierz list motywacyjny Doradca Ubezpieczeniowy


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Doradcy Ubezpieczeniowego:

Wzór CV Doradca Ubezpieczeniowy

Wzór podania o pracę Doradca Ubezpieczeniowy


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Doradcy Ubezpieczeniowego:

1. W dzisiejszych czasach pisma aplikacyjne wysyła się za pośrednictwem internetu. Jest to najlepsza forma dla aplikantów jak i dla pracodawcy. Adres e-mail z jakiego wysyłamy CV i list motywacyjny powinien być imienny. Najlepiej aby miał postać imie.nazwisko@adres.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu laleczka69@, pwelek@ czy @misiaczki.pl

2. List motywacyjny powinien kończyć się podziękowaniem i zapewnieniu o pełnej dyspozycyjności.

3. List motywacyjny nie może zawierać prostych, nic nie wnoszących frazesów, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Należy przytaczać zdarzenia i fakty z życia codziennego, które opisują zdolności kandydata.

4. Napisanie skutecznego listu motywacyjnego jest czasochłonne. Jednak warto podjąć wyzwanie i stworzyć dokument, z którego sami będziemy zadowoleni.

5. Prawy górny róg dokumentu zawiera datę i miejscowość, poniżej wpisz adresata: funkcję osoby do której się zwracasz, np. Dyrektor ds. personalnych oraz nazwę i adres firmy. Jeżeli jest ci znane, wpisz także imię i nazwisko osoby prowadzącej rekrutację.

6. W liście motywacyjnym warto napisać o jakie stanowisko się ubiegamy, gdzie znalazło się ogłoszenie pracy oraz co ważne należy podać nr referencyjny jeśli był podany. Będzie to pomocne w dużych firmach, gdzie prowadzona jest ciągła rekrutacja.

7. Jeśli twoje CV spodoba się osobie prowadzącej rekrutacje, to można być pewnym, że również będzie chciał przeczytać list motywacyjny. Dlatego ważne jest aby był to dokument napisany rozważnie. Ponieważ to właśnie on może przeważyć czy dostaniesz daną pracę.


List motywacyjny Doradca Ubezpieczeniowy