Wzór listu motywacyjnego dla Fryzjera


Wzór listu motywacyjnego FryzjerW liście motywacyjnym można umieścić informacje, będące uzupełnieniem lub ewentualnie rozwinięciem kwestii poruszonych w życiorysie zawodowym. Schemat listu motywacyjnego dla Fryzjera został opracowany dla kandydatów odpowiedzialnych, systematycznych, zorganizowanych i dyspozycyjnych. Pracodawcy preferują na tym stanowisku absolwentów szkół zawodowych lub technicznych, z kilkuletnią praktyką zawodową.


Pobierz list motywacyjny Fryzjer


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Fryzjera:

Wzór CV Fryzjer

Wzór podania o pracę Fryzjer


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Fryzjera:

1. List motywacyjny nie może być długim esejem, powinno się treściwie i krótko opisać najważniejsze cechy wraz z ich udokumentowaniem.

2. Napisanie dobrego listu motywacyjnego jest czasochłonne. Jednak warto podjąć wyzwanie i stworzyć dokument, z którego sami będziemy zadowoleni.

3. Przed wydrukowaniem gotowej pracy należy jeszcze raz wnikliwie ją przeczytać, sprawdzić czy nie ma błędów stylistycznych czy literówek, które nie mają prawa pojawić się w piśmie.

4. Treść listu motywacyjnego należy rozpocząć zwrotem do adresata „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

5. Na końcu dokumentu należy umieścić klauzulę o możliwości przetwarzania naszych danych osobowych na potrzeby rekrutacji. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”

6. List motywacyjny to nie szkolne wypracowanie z pustymi zdaniami, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Trzeba przytaczać zdarzenia i fakty z życia codziennego, które obrazują zdolności przyszłego pracownika.

7. Tworząc list motywacyjny trzeba zwrócić szczególnie uwagę na styl. Powinien być prosty i zwięzły. Nie może być kolokwialny lub zbyt potoczny.

Opracowano przy współpracy z www.fryzjerwokulski.pl


List motywacyjny Fryzjer
Tagi: