Wzór listu motywacyjnego dla Górnika


Wzór listu motywacyjnego GórnikJako jeden z najważniejszych elementów dokumentacji aplikacyjnej, list motywacyjny powinien być przygotowany rzetelnie i sumiennie. Informacje w nim zawarte nie powinny mijać się z prawdą, gdyż pracodawca może je w łatwy i szybki sposób zweryfikować podczas rozmowy. Wzór listu motywacyjnego dla Górnika został opracowany z myślą o mężczyznach wyróżniających się tężyzną fizyczną i doskonałą kondycją psychiczną.


Pobierz list motywacyjny Górnik


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Górnika:

Wzór CV Górnik

Wzór podania o pracę Górnik


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Górnika:

1. Tworząc list motywacyjny powinno się zwrócić szczególnie uwagę na styl. Powinien być prosty i zwięzły. Nie może być kolokwialny lub zbyt specjalistyczny.

2. Dokument nie opisuje wyłącznie aktualnego przebiegu kariery zawodowej ale również zawarte są w nim informacje o tym, jaka jest nasza motywacja zawodowa.

3. List motywacyjny powinien być dopasowany do konkretnej oferty pracy. Niedopuszczalna jest sytuacja, że jeden dokument jest wysyłany jako odpowiedź na wiele ogłoszeń. Jest to dokument indywidualny, który musi być dostosowany do umiejętności kandydata i do wymagań nowej pracy.

4. Ważne jest aby po wydrukowaniu wzoru listu motywacyjnego przeczytać go jeszcze raz lub dać domownikom do przejrzenia. W razie błędów trzeba je bezzwłocznie poprawić.

5. W dzisiejszych czasach dokumenty rekrutacyjne wysyła się za pośrednictwem internetu. Jest to najprostsza forma dla pracownika oraz dla pracodawcy. Adres e-mail z jakiego wysyłamy pisma powinien być imienny. Najlepiej aby wyglądał następująco imie.nazwisko@adres.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu patusia44@, bialymis@ czy @buziaczki.pl

6. Treść listu motywacyjnego należy rozpocząć zwrotem grzecznościowym „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

7. List motywacyjny nie może zawierać prostych, nic nie wnoszących frazesów, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Należy przytaczać zdarzenia i fakty z własnego życia, które opisują zdolności przyszłego pracownika.


List motywacyjny Górnik
Tagi: