Wzór listu motywacyjnego dla Informatyka


Wzór listu motywacyjnego InformatykW liście motywacyjnym, oprócz najważniejszych informacji dotyczących kandydata powinno znaleźć się wytłumaczenie motywów, które kierowały aplikującym przy wyborze danego zawodu. Schemat listu motywacyjnego dla Informatyka przygotowany został dla osób legitymujących się wykształceniem wyższym, uzyskanym na kierunku informatyka. Mile widziane przez rekrutujących jest doświadczenie w pracy zawodowej.


Pobierz list motywacyjny Informatyk


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Informatyka:

Wzór CV Informatyk

Wzór podania o pracę Informatyk


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Informatyka:

1. Prawy górny róg dokumentu zawiera datę i miejscowość, a poniżej adresata: funkcję osoby do której się zwracasz, np. Dyrektor ds. personalnych oraz adres i nazwę firmy. Można również wpisać imię i nazwisko osoby zajmującej się rekrutacją, jeśli tylko je znamy.

2. Jeśli nie znasz dokładnego imienia i nazwiska osoby do której piszesz list motywacyjny to lepiej nie pisać nic niż napisać błędne dane. Błędne dane mogą świadczyć o braku dokładności lub nieporadności.

3. Pamiętaj, aby nie zapomnieć napisać bieżącej daty. Zdarza się, że poszukując pracy przez dłuższy czas, wpisuje się cały czas taką samą datę.

4. List motywacyjny warto zakończyć podziękowaniem i chęcią spotkania się na rozmowie kwalifikacyjnej.

5. Wysyłając dokumenty rekrutacyjne za pośrednictwem poczty elektronicznej trzeba opisać, że ubiegamy się o pracę oraz dodać załączniki z dokumentami. Warto podać nr referencyjny w temacie wiadomości. W załączeniu przesyłamy dokumenty.

6. Stworzenie dobrego listu motywacyjnego jest czasochłonne. Jednak warto podjąć wyzwanie i stworzyć dokument, z którego sami będziemy zadowoleni.

7. Trzeba pamiętać, aby na końcu dokumentu napisać zwrot o pozwoleniu na wykorzystanie zamieszczonych danych osobowych do celów rekrutacji. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”


List motywacyjny Informatyk
Tagi: