Wzór listu motywacyjnego dla Kierownika Sklepu


Wzór listu motywacyjnego Kierownik SklepuPodobnie jak inne dokumenty aplikacyjne, list motywacyjny powinien być tworzony indywidualnie dla każdego aplikowanego miejsca pracy. Schemat listu motywacyjnego dla Kierownika Sklepu został przygotowany z myślą o absolwentach szkół wyższych, a preferowanymi przez pracodawców kierunkami są zarządzanie i marketing. Mile widziane są osoby odpowiedzialne, komunikatywne, systematyczne i operatywne. Doświadczenie będzie dodatkowym atutem.


Pobierz list motywacyjny Kierownik Sklepu


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Kierownika Sklepu:

Wzór CV Kierownik Sklepu

Wzór podania o pracę Kierownik Sklepu


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Kierownika Sklepu:

1. List motywacyjny jest to dokument oficjalny, dlatego należy zadbać o jego właściwą formę. Na górze umieszcza się miejscowość i datę, poniżej po lewej stronie dane adresowe kandydata, po prawej natomiast adresata dokumentu. Dalej umieszczone jest właściwa treść listu. Trzeba pamiętać, aby po wydrukowaniu dokumentu własnoręcznie go podpisać.

2. List motywacyjny nie powinien być dłuższy niż jedna strona A4. Tylko w przypadkach, gdy kandydat posiada doświadczenie doświadczenie i wiele cech może zawrzeć dokument na dwóch stronach A4.

3. Informacje zawarte w liście motywacyjnym oraz CV muszą być spójne z oczekiwaniami pracodawcy. Nie może być takiej sytuacji, że opisujemy znajomość języka włoskiego, kiedy pracodawca wymaga od nas biegłej znajomości angielskiego.

4. List motywacyjny oraz CV powinno być zapisane w formacie PDF, dzięki czemu będziesz miał pewność, że pisma będą wyglądały bez zmian na każdym komputerze.

5. Dokument nie opisuje tylko aktualnego przebiegu zatrudnienia ale również zawarte są w nim informacje o tym, co chcielibyśmy robić w przyszłość.

6. List motywacyjny nie powinno być długim esejem, powinno się treściwie i krótko opisać najważniejsze cechy wraz z ich udokumentowaniem.

7. Redagując list motywacyjny powinno się zwrócić szczególnie uwagę na styl. Powinien być prosty i zwięzły. Nie może być kolokwialny lub zbyt potoczny.


List motywacyjny Kierownik Sklepu