Wzór listu motywacyjnego dla Kosmetyczki


Wzór listu motywacyjnego KosmetyczkaPodczas pisania listu motywacyjnego należy kierować się zasadą: krótko, zwięźle i na temat. Dokument nie powinien być za długi, aby nie zanudzić czytającego. Schemat listu motywacyjnego dla Kosmetyczki został przygotowany pod kątem kandydatek posiadających niezbędne w tym zawodzie kwalifikacje. Mile widziane na tym stanowisku są osoby z miłą aparycją i bardzo wysoką kulturą osobistą, zadbane i schludne.


Pobierz list motywacyjny Kosmetyczka


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Kosmetyczki:

Wzór CV Kosmetyczka

Wzór podania o pracę Kosmetyczka


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Kosmetyczki:

1. Wysyłając dokumenty rekrutacyjne za pośrednictwem poczty elektronicznej trzeba wpisać tytuł wiadomości oraz załączyć załączniki z plikami. Jeśli znamy nr referencyjny ogłoszenia należy go wpisać w treści wiadomości. W załączeniu przesyłamy pliki.

2. Ważne jest aby dane podane w dokumencie były spójne z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę. Nie może być takiej sytuacji, że opisujemy znajomość języka włoskiego, kiedy w ogłoszeniu o pracę wymaga się nas biegłej znajomości francuskiego.

3. List motywacyjny jest uzasadnieniem, dlaczego aplikujemy na dane stanowisko pracy. Należy udowodnić, że nasze dotychczasowe doświadczenie będzie pomocne na nowym stanowisku pracy. Trzeba również podkreślić motywację do nowej pracy.

4. Tworząc list motywacyjny trzeba zwrócić szczególnie uwagę na język. Powinien być zwięzły i jasny. Nie powinien być kolokwialny lub zbyt potoczny.

5. Prawy górny róg dokumentu zawiera datę i miejscowość, poniżej wpisz adresata: funkcję osoby do której piszesz, np. Pełnomocnik ds. personalnych oraz adres i nazwę firmy. Jeżeli jest ci znane, wpisz także imię i nazwisko osoby prowadzącej rekrutację.

6. Trzeba pamiętać, aby na końcu listu motywacyjnego napisać zwrot o pozwoleniu na wykorzystanie naszych danych osobowych do celów rekrutacji. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”

7. List motywacyjny jest jest dokumentem oficjalnym, dlatego należy zadbać o jego dobrą budowę. Na górze umieszcza się miejscowość wraz z datą, poniżej z lewej strony dane kontaktowe kandydata, po prawej natomiast adresata listu. Poniżej znajduje się właściwa treść listu. Trzeba pamiętać, aby po wydrukowaniu dokumentu odręcznie go podpisać.


List motywacyjny Kosmetyczka