Wzór listu motywacyjnego dla Pielęgniarki


Wzór listu motywacyjnego PielęgniarkaList motywacyjny stanowi dodatek do Curriculum Vitae. Nie powinien jednak zawierać informacji bezmyślnie z niego skopiowanych. Może być jego uzupełnieniem lub ewentualnie rozwinięciem. Schemat listu motywacyjnego dla Pielęgniarki został przygotowany pod kątem absolwentów szkół wyższych, które ukończyli na kierunku pielęgniarstwo. Mile widziane są osoby cierpliwe, odpowiedzialne, samodzielne i doświadczone w pracy na podobnym stanowisku.


Pobierz list motywacyjny Pielęgniarka


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Pielęgniarki:

Wzór CV Pielęgniarka

Wzór podania o pracę Pielęgniarka


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Pielęgniarki:

1. List motywacyjny powinien opisywać nasze dobre cechy, to co potrafimy oraz w jaki sposób pomoże to w rozwoju w nowej pracy.

2. Ważne jest aby dane zawarte w dokumencie były spójne z wymaganiami ustalonymi przez pracodawcę. Nie może być takiej sytuacji, że piszemy o znajomości języka niemieckiego, kiedy w ogłoszeniu o pracę wymaga się nas biegłej znajomości angielskiego.

3. List motywacyjny opisuje wiele zagadnień w tym przebieg kariery zawodowej oraz plany na przyszłość w danej pracy.

4. Redagując list motywacyjny warto zwrócić szczególnie uwagę na język. Powinien być prosty i zwięzły. Nie może być kolokwialny lub zbyt potoczny.

5. Gdy znasz osobę, która zajmuje sięprowadzeniem rekrutacji, warto wpisać jej imię i nazwisko jako adresata pisma. Jeśli nie, wystarczy podać funkcję tej osoby oraz nazwę firmy wraz z adresem.

6. Treść listu motywacyjnego powinno się rozpocząć zwrotem grzecznościowym „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

7. Nie znając dokładnego imienia i nazwiska osoby do której się piszę lepiej wpisać sam ogólny zwrot. Podanie błędnych danych może być nieprzychylnie odebrane przez przyszłego pracodawcy.


List motywacyjny Pielęgniarka