Wzór listu motywacyjnego dla Praktykanta


Wzór listu motywacyjnego PraktykantRedagowanie listu motywacyjnego wcale nie należy do zadań łatwych, ale biorąc pod uwagę fakt, że jest istotnym elementem procesu rekrutacji warto poświęcić mu więcej uwagi. Szablon listu motywacyjnego dla Praktykanta został opracowany z myślą o osobach odpowiedzialnych, uczciwych, schludnych i rzetelnych. O stanowisko praktykanta mogą ubiegać się kandydaci, którzy ukończyli gimnazjum, ale mają nie więcej niż 30 lat.


Pobierz list motywacyjny Praktykant


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Praktykanta:

Wzór CV Praktykant

Wzór podania o pracę Praktykant


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Praktykanta:

1. Wiadomość e-mail z dokumentami aplikacyjnymi musi mieć tytuł, adresata a także krótki opis, na jakie stanowisko aplikujemy. Warto podać nr referencyjny w temacie wiadomości. W załączeniu przesyłamy pliki.

2. List motywacyjny stanowi uzupełnienie CV. Dokument powinien zawierać opis doświadczenia i umiejętności wraz z przykładami ich wykorzystania oraz własne plany na przyszłość.

3. List motywacyjny powinien zawierać cechy charakteru kandydata, które przydadzą się przy wykonywaniu obowiązków w nowym miejscu pracy. Najlepiej poprzeć je przykładami.

4. Napisanie dobrego listu motywacyjnego jest pracochłonne. Jednak warto podjąć wyzwanie i nie kalkulować czy się opłaca.

5. List motywacyjny jest jest dokumentem oficjalnym, dlatego należy zadbać o jego właściwą strukturę. Na górze umieszcza się miejscowość i datę, poniżej po lewej stronie dane kontaktowe aplikanta, po prawej natomiast adresata listu. Dalej jest właściwa treść dokumentu. Warto pamiętać, aby po wydrukowaniu pisma odręcznie go podpisać.

6. Prawy górny róg dokumentu zawiera datę i miejscowość, a poniżej adresata pisma: funkcję osoby do której się zwracasz, np. Pełnomocnik ds. personalnych oraz nazwę i adres firmy. Jeżeli jest ci znane, wpisz także imię i nazwisko osoby prowadzącej rekrutację.

7. Dokument nie opisuje tylko aktualnego przebiegu kariery zawodowej ale również zawarte są w nim informacje o tym, jaka jest nasza motywacja zawodowa.


List motywacyjny Praktykant
Tagi: