Wzór listu motywacyjnego dla Psychologa


Wzór listu motywacyjnego PsychologForma listu motywacyjnego różni się od standardowego jedynie umieszczaną na samym końcu dokumentu aplikacyjnego klauzulą o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Schemat listu motywacyjnego dla Psychologa został przygotowany pod kątem absolwentów szkół wyższych humanistycznych, którzy otrzymali tytuł magistra psychologii. Pracodawcy preferują osoby odpowiedzialne i cierpliwe. Mile widziane jest kilkuletnie doświadczenie.


Pobierz list motywacyjny Psycholog


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Psychologa:

Wzór CV Psycholog

Wzór podania o pracę Psycholog


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Psychologa:

1. List motywacyjny powinien zawierać uzasadnienie dlaczego staramy się o pracę na danym stanowisku. Należy wykazać, że nasze doświadczenie zawodowe przyda się w nowej pracy. Trzeba również podkreślić motywację do podjęcia nowej pracy.

2. Napisanie skutecznego listu motywacyjnego jest pracochłonne. Jednak warto podjąć wyzwanie i nie kalkulować czy się opłaca.

3. W dzisiejszych czasach dokumenty aplikacyjne wysyła się za pośrednictwem internetu. Jest to najwygodniejsza forma dla pracownika oraz dla pracodawcy. Adres e-mail z jakiego wysyłamy CV i list motywacyjny powinien być imienny. Najlepiej aby miał postać imie.nazwisko@nazwa.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu patusia44@, pwelek@ czy @buziaczki.pl

4. List motywacyjny jest kompletnym uzupełnieniem Curriculum Vitae. Dokument winien zawierać opis doświadczenia i umiejętności wraz z przykładami ich wykorzystania oraz własne plany na przyszłość.

5. List motywacyjny nie może zawierać pustych, nic nie znaczących frazesów, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Trzeba przytaczać zdarzenia i fakty z życia codziennego, które obrazują przymioty kandydata.

6. List motywacyjny podobnie jak CV powinno być zapisane w formacie PDF, dzięki czemu będziesz miał pewność, że dokumenty będą wyglądały tak samo na każdym komputerze.

7. Aby być pewnym, że nie popełniło się żądnych błędów, warto po wydrukowaniu dokumentu jeszcze raz go przeczytać lub poprosić o to kogoś innego.


List motywacyjny Psycholog
Tagi: