Wzór listu motywacyjnego dla Sekretarki


Wzór listu motywacyjnego SekretarkaList motywacyjny powinien, jak sama nazwa wskazuje, przedstawić motywy kandydata, które zadecydowały o jego kandydaturze na dane stanowisko pracy. Szablon listu motywacyjnego dla Sekretarki został opracowany z myślą o kobietach legitymujących się co najmniej średnim wykształceniem. Kandydatki powinny cechować się dużą odpowiedzialnością, dyspozycyjnością i zorganizowaniem. Znajomość języków obcych jest mile widziana.


Pobierz list motywacyjny Sekretarka


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Sekretarki:

Wzór CV Sekretarka

Wzór podania o pracę Sekretarka


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Sekretarki:

1. Wiadomość e-mail z pismami aplikacyjnymi musi mieć tytuł, adresata oraz krótką informację, że aplikujemy na dane stanowisko. Warto podać nr referencyjny w temacie wiadomości. W załączeniu przesyłamy pliki.

2. List motywacyjny nie może zawierać pustych, nic nie znaczących zdań, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Należy przytaczać zdarzenia i fakty z własnego życia, które opisują zdolności kandydata.

3. Jeśli nie znasz dokładnego imienia i nazwiska osoby do której piszesz list motywacyjny to lepiej nie pisać nic niż napisać błędne dane. Podanie błędnych danych może być nieprzychylnie odebrane przez przyszłego pracodawcy.

4. W prawym górnym rogu listu motywacyjnego wpisz miejscowość i datę, poniżej wpisz adresata: funkcję osoby do której piszesz, np. Pełnomocnik ds. personalnych oraz nazwę i adres firmy. Jeżeli jest ci znane, wpisz także imię i nazwisko osoby prowadzącej rekrutację.

5. List motywacyjny jest to dokument formalny, dlatego trzeba zadbać o jego właściwą budowę. Na górze piszemy miejscowość i datę, poniżej z lewej strony dane adresowe aplikanta, po prawej natomiast adresata listu. Poniżej znajduje się właściwa treść dokumentu. Należy pamiętać, aby po wydrukowaniu odręcznie podpisać dokument.

6. Dokument nie opisuje wyłącznie aktualnego przebiegu kariery zawodowej ale również zawarte są w nim informacje o tym, jaka jest nasza motywacja zawodowa.

7. List motywacyjny podobnie jak CV powinno być zapisane w formacie PDF, dzięki czemu będziesz miał pewność, że dokumenty będą wyglądały identycznie na każdym komputerze.


List motywacyjny Sekretarka
Tagi: