Wzór listu motywacyjnego dla Spawacza


Wzór listu motywacyjnego SpawaczList motywacyjny może zawierać nie tylko informacje dotyczące kwalifikacji zawodowych kandydata, ale także można umieścić w nim oczekiwania aplikującego względem stanowiska. Szablon listu motywacyjnego dla Spawacza został opracowany z myślą o osobach posiadających minimum zawodowe wykształcenie. Pracodawcy poszukują osób posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe postaci uprawnień do wykonywania zawodu.


Pobierz list motywacyjny Spawacz


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Spawacza:

Wzór CV Spawacz

Wzór podania o pracę Spawacz


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Spawacza:

1. Pismo nie może być powieleniem CV. Są to dwa całkowicie różne pisma, które nie mogą się powielać, a uzupełniać. Razem stanowią komplet dokumentów rekrutacyjnych.

2. Uważaj, aby nie zapomnieć napisać bieżącej daty. Zdarza się, że poszukując pracy przez dłuższy czas, wpisuje się zawsze taką samą datę.

3. Na końcu dokumentu należy umieścić regułkę o możliwości przetwarzania naszych danych osobowych do potrzeb rekrutacji. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”

4. List motywacyjny powinien być napisany oddzielnie do konkretnej oferty pracy. Niedopuszczalna jest sytuacja, że jedno pismo wysyłane jest jako odpowiedź na kilkanaście ogłoszeń. Jest to indywidualne pismo, które musi być dostosowane do umiejętności kandydata i do wymagań stanowiska pracy.

5. W trakcie postępowania rekrutacyjnego, pracodawca wymaga od aplikantów najczęściej listu motywacyjnego oraz CV.

6. Treść listu motywacyjnego powinno się rozpocząć zwrotem do adresata „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

7. List motywacyjny warto zakończyć podziękowaniem i chęcią spotkania się na rozmowie kwalifikacyjnej.


List motywacyjny Spawacz
Tagi: