Wzór listu motywacyjnego dla Specjalisty ds. Obsługi Klienta


Wzór listu motywacyjnego Specjalista ds. Obsługi KlientaPodobnie jak każde oficjalne pismo, tak i list motywacyjny powinien mieć właściwą formę i treść. Jeżeli dokument aplikacyjny zaciekawi czytającego od początku lektury, są duże szanse, że będzie chciał on osobiście poznać autora na rozmowie kwalifikacyjnej. Schemat listu motywacyjnego dla Specjalisty ds. Obsługi Klienta przygotowano dla osób komunikatywnych i odpowiedzialnych. Mile widziane wykształcenie wyższe.


Pobierz list motywacyjny Specjalista ds. Obsługi Klienta


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Specjalisty ds. Obsługi Klienta:

Wzór CV Specjalista ds. Obsługi Klienta

Wzór podania o pracę Specjalista ds. Obsługi Klienta


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Specjalisty ds. Obsługi Klienta:

1. Nie można zapomnieć, aby na końcu dokumentu napisać zwrot o pozwoleniu na wykorzystanie zamieszczonych danych osobowych do celów rekrutacji. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”

2. Redagując list motywacyjny powinno się zwrócić szczególnie uwagę na styl. Musi być prosty i zwięzły. Nie powinien być kolokwialny lub zbyt specjalistyczny.

3. List motywacyjny powinien kończyć się podziękowaniem oraz zapewnieniu o pełnej dyspozycyjności.

4. List motywacyjny to nie opowieść z pustymi zdaniami, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Trzeba przytaczać zdarzenia i fakty z własnego życia, które obrazują umiejętności przyszłego pracownika.

5. Dokument nie powinien być dłuższy niż jedna strona A4. Tylko w przypadkach, gdy kandydat posiada bogate doświadczenie i wiele cech może zawrzeć dokument na dwóch stronach A4.

6. W trakcie rekrutacji, pracodawca wymaga od aplikantów najczęściej listu motywacyjnego oraz CV.

7. Ważne jest aby informacje zawarte w dokumencie były zbieżne z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę. Nie może być takiej sytuacji, że piszemy o znajomości języka niemieckiego, kiedy pracodawca wymaga od nas biegłej znajomości angielskiego.


List motywacyjny Specjalista ds. Obsługi Klienta