Wzór listu motywacyjnego dla Stażysty


Wzór listu motywacyjnego StażystaSzablon listu motywacyjnego dla Stażysty został opracowany z myślą o osobach bezrobotnych, nie posiadających doświadczenia w danej branży. Kwalifikacje zawodowe kandydat zdobywa właśnie podczas trwania stażu, podczas którego nie zostaje nawiązany stosunek pracy. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na predyspozycje indywidualne osoby aplikującej. Mile widziane są osoby młode stawiające pierwsze kroki i życiu zawodowym.


Pobierz list motywacyjny Stażysta


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Stażysty:

Wzór CV Stażysta

Wzór podania o pracę Stażysta


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Stażysty:

1. Jeśli nie znasz dokładnego imienia i nazwiska osoby do której piszesz list motywacyjny to lepiej nie pisać nic niż napisać błędne dane. Podanie błędnych danych może być nieprzychylnie odebrane przez przyszłego pracodawcy.

2. List motywacyjny nie jest drugim Curriculum Vitae. Dokument ten uzupełnia, a nie opisuje CV. Opisuje się w nim nasze osiągnięcia lub motywację.

3. Pamiętaj, aby nie zapomnieć napisać dzisiejszej daty daty. Zdarza się, że poszukując pracy przez dłuższy czas, wstawia się ciągle taką samą datę.

4. Dokument nie może być powieleniem Curriculum Vitae. Są to dwa całkiem różne dokumenty, które nie mają się powielać, a powinny uzupełniać. Oba te pisma są kompletem dokumentów rekrutacyjnych.

5. List motywacyjny powinien kończyć się podziękowaniem i zapewnieniu o pełnej dyspozycyjności.

6. Wiadomość e-mail z dokumentami aplikacyjnymi musi mieć tytuł, adresata a także krótki opis, na jakie stanowisko aplikujemy. Jeśli znamy nr referencyjny ogłoszenia warto go wpisać w treści wiadomości. W załączeniu przesyłamy dokumenty.

7. Nie znając dokładnego imienia i nazwiska osoby do której się piszę lepiej wpisać sam ogólny zwrot. Podanie błędnych danych może być nieprzychylnie odebrane przez przyszłego pracodawcy.


List motywacyjny Stażysta
Tagi: