Wzór listu motywacyjnego dla Strażaka


Wzór listu motywacyjnego StrażakWarto zwrócić uwagę, aby informacje umieszczane w liście motywacyjnym nie były bezmyślną kopią życiorys zawodowego. Mogą one uzupełniać lub ewentualnie rozwijać kwestie z CV. Schemat listu motywacyjnego dla Strażaka został opracowany pod kątem osób posiadających wykształcenie techniczne lub tytuł inżyniera z zakresu pożarnictwa. Niezwykle w tym zawodzie ważna jest kondycja fizyczna i odporność na sytuacje stresowe.


Pobierz list motywacyjny Strażak


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Strażaka:

Wzór CV Strażak

Wzór podania o pracę Strażak


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Strażaka:

1. List motywacyjny powinien być napisany oddzielnie do danej oferty pracy. Nie może być takiej sytuacji, że jeden dokument wysyłany jest do kilkunastu firm. Jest to dokument indywidualny, który musi być dostosowany do profilu kandydata i do wymagań nowej pracy.

2. Dokument nie opisuje wyłącznie naszego dotychczasowego przebiegu kariery zawodowej ale również zawarte są w nim informacje o tym, jaka jest nasza motywacja zawodowa.

3. List motywacyjny nie powinien być dłuższy niż jedna strona A4. W uzasadnionych przypadkach, gdy kandydat posiada doświadczenie doświadczenie i wiele cech może zawrzeć dokument na dwóch kartkach.

4. Przed wydrukowaniem gotowego listu motywacyjnego należy jeszcze raz wnikliwie ją , sprawdzić czy nie ma błędów stylistycznych czy literówek, które nie mają prawa pojawić się w piśmie.

5. W dzisiejszych czasach dokumenty rekrutacyjne wysyła się za pomocą poczty elektronicznej. Jest to najlepsza forma dla pracownika oraz dla pracodawcy. Adres e-mail z jakiego wysyłamy CV i list motywacyjny powinien być imienny. Najlepiej aby miał postać imie.nazwisko@adres.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu laleczka69@, bialymis@ czy @cukiereczki.pl

6. Prawy górny róg dokumentu zawiera datę i miejscowość, a poniżej adresata: funkcję osoby do której piszesz, np. Zastępca Dyrektora ds. personalnych oraz nazwę i adres firmy. Można także wpisać imię i nazwisko pracownika zajmującego się rekrutacją, jeśli oczywiście je znamy.

7. W liście motywacyjnym warto napisać na jakie stanowisko się aplikuje, miejsce znalezienia oferty pracy oraz co ważne warto podać nr referencyjny jeśli jest wymagany przez pracodawcę. Będzie to pomocne w dużych korporacjach, gdzie prowadzona jest ciągła rekrutacja.


List motywacyjny Strażak
Tagi: