Wzór listu motywacyjnego dla Strażnika Miejskiego


Wzór listu motywacyjnego Strażnik MiejskiList motywacyjny jest jednym z najważniejszych dokumentów aplikacyjnych. Przedstawia motywy, które kierowały kandydatem przy wyborze danej oferty pracy. Schemat listu motywacyjnego dla Strażnika Miejskiego został opracowany pod kątem absolwentów szkół średnich, legitymujących się zaświadczeniem o niekaralności. Mile widziani przez pracodawców są kandydaci z doświadczeniem w pracy na podobnym stanowisku.


Pobierz list motywacyjny Strażnik Miejski


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Strażnika Miejskiego:

Wzór CV Strażnik Miejski

Wzór podania o pracę Strażnik Miejski


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Strażnika Miejskiego:

1. Treść listu motywacyjnego powinno się rozpocząć zwrotem do adresata „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

2. List motywacyjny podobnie jak CV powinno być zapisane w formacie PDF, co uchroni nas przed niezgodnością formatów plików czy programów do otwierania dokumentów tekstowych.

3. List motywacyjny jest jest dokumentem formalnym, dlatego należy zadbać o jego właściwą strukturę. Na górze umieszcza się miejscowość wraz z datą, poniżej z lewej strony dane aplikanta, po prawej natomiast adresata pisma. Poniżej znajduje się właściwa treść pisma. Trzeba pamiętać, aby po wydrukowaniu pisma własnoręcznie go podpisać.

4. Pamiętaj, aby podczas pisania listu motywacyjnego nie pisać długiego eseju, tylko zwięźle opisać dokładnie, to co jest związane z przyszłą pracą.

5. List motywacyjny nie może zawierać pustych, nic nie znaczących frazesów, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Należy przytaczać zdarzenia i fakty z życia codziennego, które opisują umiejętności kandydata.

6. Jeśli twoje Curriculum Vitae spodoba się osobie pracującej przy naborze, to można być pewnym, że również będzie chciał zobaczyć list motywacyjny. Dlatego ważne jest aby był to dokument napisany profesjonalnie. Ponieważ to właśnie on może przesądzić czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

7. Jeśli znasz osobę, która zajmuje sięprowadzeniem rekrutacji, warto wpisać jej imię i nazwisko jako adresata pisma. Jeśli nie, należy wpisać funkcję tej osoby i nazwę firmy wraz z danymi adresowymi.


List motywacyjny Strażnik Miejski