Wzór listu motywacyjnego dla Technologa


Wzór listu motywacyjnego TechnologJako dokument występujący zawsze w towarzystwie życiorysu zawodowego, list motywacyjny powinien rozwijać lub uzupełniać treści zawarte w CV. Szablon listu motywacyjnego dla Technologa został opracowany dla osób posiadających wykształcenie wyższe techniczne, a także doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Mile widziane przez pracodawców są osoby odpowiedzialne i zaangażowane.


Pobierz list motywacyjny Technolog


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Technologa:

Wzór CV Technolog

Wzór podania o pracę Technolog


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Technologa:

1. W dzisiejszych czasach dokumenty aplikacyjne wysyła się za pośrednictwem internetu. Jest to najszybsza forma dla aplikantów jak i dla pracodawcy. Adres poczty z jakiej wysyłamy pisma powinien być imienny. Najlepiej aby miał formę imie.nazwisko@nazwa.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu laleczka69@, pwelek@ czy @buziaczki.pl

2. List motywacyjny oraz CV powinno być zapisane w formacie PDF, co uchroni nas przed niezgodnością formatów plików czy programów do otwierania dokumentów tekstowych.

3. Przed wydrukowaniem gotowej pracy należy jeszcze raz wnikliwie ją , upewnić się, że nie ma błędów stylistycznych czy literówek, które nie mają prawa pojawić się w liście.

4. Na końcu listu motywacyjnego należy podziękować za uwagę i podkreślić, że jesteśmy w pełni dyspozycyjni i gotowi na spotkanie na rozmowie rekrutacyjnej.

5. Pismo nie jest powieleniem CV. Są to dwa całkowicie różne pisma, które nie mają się powielać, a powinny uzupełniać. Razem mają stanowić komplet dokumentów aplikacyjnych.

6. Treść listu motywacyjnego warto rozpocząć zwrotem grzecznościowym „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

7. Dokument nie opisuje tylko naszego dotychczasowego przebiegu zatrudnienia ale również zawarte są w nim informacje o tym, co chcielibyśmy robić w przyszłość.


List motywacyjny Technolog
Tagi: