Wzór listu motywacyjnego dla Tłumacza


Wzór listu motywacyjnego TłumaczPodczas pisania listu motywacyjnego warto zachować umiar. Styl dokumentu powinien być dostosowany do ogólnych standardów pisania listów oficjalnych. Szablon listu motywacyjnego dla Tłumacza został opracowany z myślą o absolwentach wyższych szkół językowych. Pracodawcy poszukują kandydatów odpowiedzialnych, systematycznych, samodzielnych, posiadających wszechstronną wiedzę. Mile widziane jest doświadczenie.


Pobierz list motywacyjny Tłumacz


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Tłumacza:

Wzór CV Tłumacz

Wzór podania o pracę Tłumacz


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Tłumacza:

1. Stworzenie dobrego listu motywacyjnego jest czasochłonne. Jednak warto podjąć wyzwanie i stworzyć dokument, z którego sami będziemy zadowoleni.

2. List motywacyjny powinien zawierać cechy charakteru aplikanta, które przydadzą się przy wykonywaniu nowych obowiązków. Najlepiej poprzeć je przykładami.

3. W liście motywacyjnym należy napisać o jakie stanowisko się ubiegamy, gdzie znalazło się ogłoszenie pracy oraz należy podać nr referencyjny jeśli był podany. Jest to pomocne w dużych korporacjach, gdzie w tym samym czasie prowadzona jest rekrutacja na więcej stanowisk.

4. Na końcu listu motywacyjnego należy wstawić klauzulę o możliwości przetwarzania naszych danych osobowych na potrzeby rekrutacji. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”

5. Pamiętaj, aby podczas redagowania listu motywacyjnego nie pisać długiego opowiadania, tylko zwięźle opisać dokładnie, to co dotyczy przyszłej pracy.

6. Gdy znasz osobę, która zajmuje sięprowadzeniem rekrutacji, można wpisać jej imię i nazwisko jako adresata listu. Jeśli nie, należy wpisać funkcję tej osoby oraz nazwę firmy wraz z adresem.

7. List motywacyjny podobnie jak CV powinno być zapisane w formacie PDF, dzięki czemu będziesz miał pewność, że pisma będą wyglądały identycznie na każdym komputerze.


List motywacyjny Tłumacz
Tagi: