Wzór podania o pracę dla Informatyka


Wzór podania o pracę InformatykPomimo, iż podanie o pracę nie jest elementem zestawu standardowych dokumentów wymaganych podczas procesu rekrutacji, osoba poszukująca pracy powinna porządnie przyłożyć się do jego napisania. Szablon podania o pracę dla Informatyka został przygotowany z myślą o osobach posiadających wykształcenie wyższe z zakresu informatyki. Pracodawcy preferują kandydatów z doświadczeniem w pracy na podobnym stanowisku.


Pobierz CV Informatyk


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Informatyka:

Wzór CV Informatyk

Wzór listu motywacyjnego Informatyk


Jak napisać profesjonalny wzór podania o pracę dla Informatyka:

1. Redagując podanie o pracę trzeba zwrócić uwagę na przejrzystość oraz formę wypowiedzi. Dokument nie powinien być zbyt długi, ma zawierać tylko niezbędne informacje, bez niepotrzebnych opisów.

2. Podobnie jak w innych oficjalnych pismach nie należy kłamać oraz mijać się z prawdą. Kłamstwo będzie szybko zauważone, a my narobimy sobie tylko wstydu.

3. Podanie o pracę należy wysłać do pracodawcy tylko wtedy, kiedy nie jest prowadzona rekrutacja. Dokument powinien zawierać prośbę o przyjęcie do pracy na danym stanowisku pracy.

4. Wbrew przekonaniu podanie o pracę i list motywacyjny to dwa oddzielne dokumenty. To pierwsze jest pismem, w którym zwracamy się z prośbą o zatrudnienie, a to drugie jest rozwinięciem CV i opisem naszego doświadczenia zawodowego.

5. Podanie o pracę najlepiej przynieść osobiście do pracodawcy, tak aby móc wywrzeć dobre pierwsze wrażenie. Gdy nie ma takiej możliwości najlepiej wysłać zestaw dokumentów listownie lub elektronicznie.

6. Do podania dobrze jest załączyć profesjonalnie napisane Curriculum Vitae i list motywacyjny. W dokumentach tych należy zawrzeć historię zatrudnienia, ukończone szkoły, przebyte szkolenia i opis naszych umiejętności potwierdzonych faktami z życia.

7. Na dole dokumentu nie można zapomnieć umieścić dopisku o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”


Podanie o pracę Informatyk
Tagi: