Wzór podania o pracę dla Operatora Maszyn
Najistotniejszą częścią podania o pracę jest sam jego początek. Jeśli nie zainteresuje on rekrutującego, może on zrezygnować z dalszej lektury. Szablon podania o pracę dla Operatora Maszyn został przygotowany z myślą o osobach posiadających wykształcenie minimum średnie. Samodzielność, odpowiedzialność, punktualność i zdyscyplinowanie są jak najbardziej mile widziane. Podobnie zresztą jak doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku.
Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Operatora Maszyn:
Wzór CV Operator Maszyn
Wzór listu motywacyjnego Operator Maszyn
Jak napisać profesjonalny wzór podania o pracę dla Operatora Maszyn:
1. Podanie o pracę należy wysłać do pracodawcy tylko wtedy, kiedy firma nie prowadzi rekrutacji. Pismo powinno zawierać prośbę o zatrudnienie na danym stanowisku pracy.
2. Aby przekonać pracodawcę do zaproszenia nas na rozmowę o pracę, warto w piśmie przytoczyć nasze atuty, cechy charakteru oraz umiejętności przydatne w pracy.
3. Dokument powinien zmieścić się na jednej stronie A4. Pismo powinno być napisane na komputerze i wydrukowany na czystym, białym papierze. Należy pamiętać, aby na dole własnoręcznie się podpisać.
4. Pisząc podanie o pracę trzeba zwrócić uwagę na przejrzystość oraz zwięzłość wypowiedzi. Dokument nie powinien być zbyt długi, ma zawierać wyłącznie niezbędne informacje, bez niepotrzebnych opisów.
5. Wbrew przekonaniu podanie o pracę oraz list motywacyjny to dwa różne pisma. To pierwsze jest pismem, w którym zwracamy się z prośbą o zatrudnienie, a to drugie jest uzupełnieniem Curriculum Vitae i opisem naszego doświadczenia zawodowego.
6. Podanie o pracę i list motywacyjny są dwoma różnymi dokumentami. Jest to duży błąd i może zostać źle odebrany przez przyszłego pracodawcę.
7. Podanie o prace jest redagowane i rozsyłane z własnej inicjatywy, czyli nawet wtedy kiedy nie jest prowadzona rekrutacja w danej firmie. W odróżnieniu list motywacyjny jest on pisany jako odpowiedź na ogłoszenie pracy.