Wzór podania o pracę dla Praktykanta


Wzór podania o pracę PraktykantOsobiste złożenie u potencjalnego pracodawcy podania o pracę, zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania przez aplikującego na dane stanowisko pracy, zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Szablon podania o pracę dla Praktykanta został przygotowany z myślą o kandydatach z minimum gimnazjalnym wykształceniem, które nie przekroczyły trzydziestego roku życia. Mile widziane są osoby samodzielne, odpowiedzialne i rzetelne.


Pobierz CV Praktykant


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Praktykanta:

Wzór CV Praktykant

Wzór listu motywacyjnego Praktykant


Jak napisać profesjonalny wzór podania o pracę dla Praktykanta:

1. W podaniu o pracę można umieścić ogólny zwrot grzecznościowy osoby do której kierujemy dokument jako: prezes, właściciel lub specjalista ds. rekrutacji.

2. Podanie o pracę najlepiej zanieść osobiście do pracodawcy, tak aby móc wywrzeć dobre pierwsze wrażenie. Gdy nie ma takiej możliwości najlepiej wysłać plik dokumentów listownie lub elektronicznie.

3. Podobnie jak w innych oficjalnych pismach nie należy kłamać ani mijać się z prawdą. Kłamstwo będzie szybko zauważone, a my będziemy skreśleni już na samym początku.

4. W podaniu o pracę należy krótko i zwięźle przywołać nasze cechy charakteru, umiejętności a także argumenty, które przekonają adresata do zatrudnienia nas.

5. Nie należy traktować podania o pracę i listu motywacyjnego jako dwa tożsame pisma. Jest to poważny błąd i może zostać źle odebrany przez przyszłego pracodawcę.

6. Redagując podanie o pracę trzeba zwrócić uwagę na estetykę i formę wypowiedzi. Dokument nie powinien być zbyt długi, ma zawierać wyłącznie najpotrzebniejsze informacje, bez zbędnych opisów.

7. Nagłówek dokumentu powinien zawierać miejscowość i datę, dalej po lewej stronie dane adresowe kandydata, poniżej po prawej dane adresata dokumentu.


Podanie o pracę Praktykant
Tagi: