Podanie o pracę Mechanik Samochodowy

Wzór podania o pracę dla Mechanika Samochodowego:

Wzór podania o pracę Mechanik Samochodowy
pobierz

Zobacz inne dokumenty aplikacyjne:

Wzór CV Mechanik Samochodowy

Wzór listu motywacyjnego Mechanik Samochodowy

Jak napisać skuteczne podanie o pracę:

1. Redagując podanie o pracę należy zwrócić uwagę na estetykę oraz formę wypowiedzi. Dokument nie powinien być zbyt długi, ma zawierać tylko najpotrzebniejsze informacje, bez zbędnych opisów.

2. Nie można traktować podania o pracę i listu motywacyjnego jako dwa podobne dokumenty. Jest to poważny błąd i może zostać źle odebrany przez przyszłego pracodawcę.

3. Ważne jest aby w trakcie pisania podania o pracę nie zapomnieć podać dokładnej nazwy stanowiska pracy na jakie aplikujemy.

4. Podanie o pracę najlepiej przynieść osobiście do pracodawcy, tak aby móc wywrzeć dobre pierwsze wrażenie. Gdy nie ma takiej możliwości najlepiej wysłać plik dokumentów listownie lub elektronicznie.

5. Nagłówek dokumentu powinien zawierać miejscowość i datę, dalej z lewej strony dane adresowe kandydata, poniżej po prawej dane adresata dokumentu.

6. W podaniu o pracę należy umieścić ogólny zwrot grzecznościowy osoby do której piszemy jako: prezes, właściciel lub dyrektor.

7. Wbrew przekonaniu podanie o pracę oraz list motywacyjny to dwa oddzielne pisma. To pierwsze jest pismem, w którym zwracamy się z prośbą o zatrudnienie, a to drugie jest uzupełnieniem Curriculum Vitae i charakterystyką naszego doświadczenia zawodowego.

Do porawyPrzecięnyŚredniDobryBardzo dobry (Liczba ocen: 1, średnia ocena: 5,00/5)
Loading...

Comments are closed.