Wzór listu motywacyjnego dla Serwisanta


Wzór listu motywacyjnego SerwisantList motywacyjny powinien mieć oficjalną formę, a informacje w nim zawarte nie mogą mijać się z prawdą. Najważniejsze, aby kierować go do konkretnej osoby w przedsiębiorstwie, jeśli nie z nazwiska to przynajmniej z nazwy stanowiska. Schemat listu motywacyjnego dla Serwisanta został przygotowany pod kątem osób posiadających nie tylko wykształcenie, ale również zainteresowania techniczne. Mile widziana jest odpowiedzialność i zorganizowanie.


Pobierz list motywacyjny Serwisant


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Serwisanta:

Wzór CV Serwisant

Wzór podania o pracę Serwisant


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Serwisanta:

1. List motywacyjny nie jest drugim CV. Dokument ten uzupełnia, a nie opisuje CV. Opisuje się w nim nasze osiągnięcia lub motywację.

2. Jeśli znasz osobę, która zajmuje się rekrutacją, warto wpisać jej imię i nazwisko jako adresata dokumentu. Jeśli nie, wystarczy podać funkcję tej osoby i nazwę firmy wraz z danymi adresowymi.

3. W dzisiejszych czasach pisma aplikacyjne wysyła się za pośrednictwem internetu. Jest to najszybsza forma dla aplikantów jak i dla pracodawcy. Adres poczty z jakiej wysyłamy dokumenty powinien być imienny. Najlepiej aby wyglądał następująco imie.nazwisko@adres.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu patusia44@, bialymis@ czy @misiaczki.pl

4. List motywacyjny jest uzasadnieniem, dlaczego staramy się o pracę na danym stanowisku. Należy wykazać, że nasze dotychczasowe doświadczenie będzie pomocne w nowej pracy. Warto również podkreślić swoją motywację do podjęcia nowej pracy.

5. Aby być pewnym, że nie popełniło się błędów, należy po napisaniu dokumentu jeszcze raz go przejrzeć lub poprosić o to kogoś innego.

6. W liście motywacyjnym trzeba przywołać nasze dobre strony wraz z informacją co umiemy i w jaki sposób pomoże to naszej firmie lub przyczyni się do efektywniejszej pracy.

7. Jeśli twoje CV spodoba się osobie prowadzącej rekrutacje, to można być pewnym, że również zechce przeczytać list motywacyjny. Dlatego ważne jest aby był to dokument napisany rozważnie. Ponieważ to właśnie on może przesądzić czy dostaniesz daną pracę.


List motywacyjny Serwisant
Tagi: