Wzór listu motywacyjnego dla Niani


Wzór listu motywacyjnego NianiaList motywacyjny, podobnie jak życiorys zawodowy, jest elementem pierwszego wrażenia. Wyłącznie od autora dokumentu zależy, jakie to wrażenie będzie. Szablon Listu motywacyjnego dla Niani został przygotowany z myślą o kandydatkach posiadających wykształcenie minimum średnie, które legitymują się certyfikatem ukończenia kursu pierwszej pomocy. Na zatrudnienie mają szansę panie kreatywne, komunikatywne i samodzielne.


Pobierz list motywacyjny Niania


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Niani:

Wzór CV Niania

Wzór podania o pracę Niania


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Niani:

1. Gdy twoje CV spodoba się osobie prowadzącej rekrutacje, to można być pewnym, że również będzie chciał zobaczyć list motywacyjny. Dlatego ważne jest aby był to dokument napisany rozważnie. Ponieważ to właśnie on może przeważyć czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

2. Dokument nie powinien być dłuższy niż jedna strona A4. Tylko w przypadkach, gdy kandydat posiada bogate doświadczenie i wiele umiejętności może zawrzeć dokument na dwóch stronach A4.

3. W liście motywacyjnym należy opisać swoje cechy charakteru, które przydadzą się przy wykonywaniu obowiązków w nowym miejscu pracy. Najlepiej poprzeć je przykładami.

4. List motywacyjny nie jest powieleniem Curriculum Vitae. Są to dwa całkowicie różne pisma, które nie mają się powielać, a powinny uzupełniać. Oba te pisma są kompletem dokumentów rekrutacyjnych.

5. Obecnie dokumenty rekrutacyjne wysyła się za pomocą poczty elektronicznej. Jest to najlepsza forma dla osób szukających pracy jak i dla pracodawcy. Adres e-mail z jakiego wysyłamy CV i list motywacyjny powinien być imienny. Najlepiej aby wyglądał następująco imie.nazwisko@nazwa.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu laleczka69@, pwelek@ czy @cukiereczki.pl

6. Opracowanie dobrego listu motywacyjnego jest czasochłonne. Jednak warto podjąć wyzwanie i nie kalkulować czy się opłaca.

7. Jeśli nie znasz dokładnego imienia i nazwiska osoby do której piszesz list motywacyjny to lepiej nie pisać nic niż napisać błędne dane. Podanie błędnych danych może być nieprzychylnie odebrane przez przyszłego pracodawcy.


List motywacyjny Niania
Tagi: