Wzór listu motywacyjnego dla Kelnera


Wzór listu motywacyjnego KelnerList motywacyjny jest elementem niezbędnym podczas procesu poszukiwania zatrudnienia. U pracodawcy najczęściej składa się również życiorys zawodowy kandydata. Schemat listu motywacyjnego dla Kelnera opracowany został pod katem osób samodzielnych, odpowiedzialnych i uczciwych. Mile widziane będą: znajomość języków obcych, a także udokumentowane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.


Pobierz list motywacyjny Kelner


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Kelnera:

Wzór CV Kelner

Wzór podania o pracę Kelner


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Kelnera:

1. W trakcie postępowania rekrutacyjnego, pracodawca wymaga od kandydatów najczęściej CV a także listu motywacyjnego.

2. List motywacyjny jest jest dokumentem oficjalnym, dlatego należy zadbać o jego właściwą strukturę. Na górze umieszcza się miejscowość wraz z datą, poniżej z lewej strony dane aplikanta, po prawej natomiast adresata dokumentu. Dalej umieszczamy właściwa treść listu. Trzeba pamiętać, aby po wydrukowaniu odręcznie podpisać dokument.

3. Jeśli nie znasz dokładnego imienia i nazwiska osoby do której piszesz list motywacyjny to lepiej nie pisać nic niż napisać błędne dane. Podanie błędnych danych może być nieprzychylnie odebrane przez przyszłego pracodawcy.

4. W liście motywacyjnym warto przywołać nasze dobre cechy wraz z informacją co umiemy i w jaki sposób pomoże to naszej firmie lub przyczyni się do efektywniejszej pracy.

5. Prawy górny róg dokumentu zawiera datę i miejscowość, poniżej wpisz adresata: funkcję osoby do której piszesz, np. Dyrektor ds. personalnych oraz adres i nazwę firmy. Jeżeli jest ci znane, wpisz także imię i nazwisko osoby prowadzącej rekrutację.

6. W liście motywacyjnym należy napisać na jakie stanowisko się aplikuje, gdzie znalazło się ogłoszenie pracy oraz należy podać nr referencyjny jeśli był podany. Może to być pomocne w dużych korporacjach, gdzie prowadzona jest ciągła rekrutacja.

7. Treść listu motywacyjnego warto rozpocząć zwrotem do adresata „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.


List motywacyjny Kelner
Tagi: