Wzór listu motywacyjnego dla Opiekunki Dziecięcej


Wzór listu motywacyjnego Opiekunka DziecięcaBardzo istotnym elementem listu motywacyjnego jest jego forma. Powinna mieć ona zarys listu oficjalnego, z tą różnicą, że dokument aplikacyjny musi zawierać klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Schemat listu motywacyjnego dla Opiekunki Dziecięcej został opracowany pod kątem kandydatek legitymujących się wykształceniem średnim. Mile widziane są osoby cierpliwe, samodzielne, odpowiedzialne i tolerancyjne.


Pobierz list motywacyjny Opiekunka Dziecięca


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Opiekunki Dziecięcej:

Wzór CV Opiekunka Dziecięca

Wzór podania o pracę Opiekunka Dziecięca


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Opiekunki Dziecięcej:

1. Przed wydrukowaniem gotowego listu motywacyjnego należy jeszcze raz wnikliwie ją , sprawdzić czy nie ma błędów ortograficznych czy literówek, które nie mają prawa pojawić się w piśmie.

2. Obecnie dokumenty rekrutacyjne wysyła się za pośrednictwem internetu. Jest to najlepsza forma dla aplikantów oraz dla pracodawcy. Adres poczty z jakiej wysyłamy pisma powinien być imienny. Najlepiej aby miał formę imie.nazwisko@adres.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu patusia44@, pwelek@ czy @misiaczki.pl

3. Na końcu listu motywacyjnego należy wstawić klauzulę o możliwości przetwarzania naszych danych osobowych do potrzeb rekrutacji. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”

4. List motywacyjny nie powinno być długim opowiadaniem, powinno się treściwie i krótko opisać najważniejsze cechy wraz z ich udokumentowaniem.

5. List motywacyjny powinien kończyć się podziękowaniem oraz chęcią spotkania się na rozmowie kwalifikacyjnej.

6. List motywacyjny jest uzasadnieniem, dlaczego warto nas zatrudnić na danym stanowisku pracy. Warto udowodnić, że nasze doświadczenie zawodowe będzie pomocne na nowym stanowisku pracy. Trzeba również podkreślić motywację do podjęcia nowej pracy.

7. Na końcu dokumentu należy umieścić klauzulę o możliwości przetwarzania naszych danych osobowych do potrzeb rekrutacji. Przykładowy zwrot: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym CV dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. Nr 133, poz. 883).”


List motywacyjny Opiekunka Dziecięca