Wzór listu motywacyjnego dla Fakturzysty


Wzór listu motywacyjnego FakturzystaKandydat na stanowisko fakturzysty powinien w liście motywacyjnym podkreślić zdobyte doświadczenie i cechy charakteru, szczególnie te, które są mile widziane na aplikowanym stanowisku. Schemat listu motywacyjnego dla Fakturzysty został opracowany z myślą o osobach legitymujących się wykształceniem z zakresu finansów i rachunkowości, które posiadają doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Mile widziani są kandydaci odpowiedzialni i zorganizowani.


Pobierz list motywacyjny Fakturzysta


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Fakturzysty:

Wzór CV Fakturzysta

Wzór podania o pracę Fakturzysta


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Fakturzysty:

1. List motywacyjny stanowi uzupełnienie Curriculum Vitae. Zawarte są w nim nasze doświadczenia zawodowe wraz z ich uzasadnieniem oraz własne plany na przyszłość.

2. List motywacyjny jest to dokument formalny, dlatego warto zadbać o jego właściwą formę. Na górze piszemy miejscowość wraz z datą, poniżej po lewej stronie dane aplikanta, po prawej natomiast adresata listu. Dalej znajduje się właściwa treść pisma. Warto pamiętać, aby po wydrukowaniu odręcznie podpisać dokument.

3. W liście motywacyjnym warto opisać tylko te cechy charakteru, które przydadzą się przy wykonywaniu nowych obowiązków. Najlepiej poprzeć je przykładami.

4. Jeśli twoje CV spodoba się osobie pracującej przy naborze, to można być pewnym, że również będzie chciał zobaczyć list motywacyjny. Dlatego ważne jest aby był to dokument napisany rozważnie. Ponieważ to właśnie on może przeważyć czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

5. W prawym górnym rogu listu motywacyjnego wpisz miejscowość i datę, a poniżej adresata pisma: funkcję osoby do której piszesz, np. Dyrektor ds. personalnych oraz nazwę i adres firmy. Jeżeli jest ci znane, wpisz także imię i nazwisko osoby prowadzącej rekrutację.

6. List motywacyjny jest uzasadnieniem, dlaczego warto nas zatrudnić na danym stanowisku pracy. Należy wykazać, że nasze doświadczenie zawodowe będzie pomocne na nowym stanowisku pracy. Trzeba również podkreślić motywację do podjęcia nowej pracy.

7. W dzisiejszych czasach dokumenty rekrutacyjne wysyła się za pośrednictwem internetu. Jest to najwygodniejsza forma dla pracownika jak i dla pracodawcy. Adres poczty z jakiej wysyłamy pisma powinien być imienny. Najlepiej aby miał postać imie.nazwisko@adres.pl. Nie należy wysyłać dokumentów z adresów typu patusia44@, pwelek@ czy @cukiereczki.pl


List motywacyjny Fakturzysta