Wzór listu motywacyjnego dla Kierowcy kat. C


Wzór listu motywacyjnego Kierowca kat. CList motywacyjny i życiorys zawodowy są dokumentami składanym równocześnie, nie ma więc potrzeby powtarzania informacji w nich zawartych. Schemat listu motywacyjnego dla Kierowcy kat. C został przygotowany z myślą o kandydatach posiadających takie cechy jak odpowiedzialność, systematyczność, uczciwość i rzetelność. Pracodawcy preferują osoby legitymujące się wykształceniem średnim technicznym z zakresu mechaniki pojazdów.


Pobierz list motywacyjny Kierowca kat. C


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Kierowcy kat. C:

Wzór CV Kierowca kat. C

Wzór podania o pracę Kierowca kat. C


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Kierowcy kat. C:

1. Jeśli znasz osobę, która zajmuje sięprowadzeniem rekrutacji, warto wpisać jej imię i nazwisko jako adresata listu. Jeśli nie, należy wpisać funkcję tej osoby oraz nazwę firmy wraz z adresem.

2. Jeśli twoje Curriculum Vitae spodoba się osobie prowadzącej rekrutacje, to można być pewnym, że również będzie chciał przeczytać list motywacyjny. Dlatego warto aby był to dokument napisany profesjonalnie. Ponieważ to właśnie on może przeważyć czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

3. List motywacyjny nie powinien być dłuższy niż jedna strona A4. W uzasadnionych przypadkach, jeśli kandydat posiada bogate doświadczenie i wiele umiejętności może zawrzeć dokument na dwóch stronach A4.

4. Pisząc list motywacyjny warto zwrócić szczególnie uwagę na styl. Powinien być rzeczowy i prosty. Nie powinien być kolokwialny lub zbyt specjalistyczny.

5. Aby być pewnym, że nie popełniło się żądnych błędów, należy po wydrukowaniu dokumentu jeszcze raz go przejrzeć lub poprosić o to kogoś z znajomych.

6. List motywacyjny powinien opisywać cechy charakteru aplikanta, które będą pomocne przy wykonywaniu obowiązków w nowym miejscu pracy. Najlepiej poprzeć je przykładami.

7. Ważne jest aby dane zawarte w dokumencie były zbieżne z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę. Nie może być takiej sytuacji, że piszemy o znajomości języka niemieckiego, kiedy pracodawca wymaga od nas biegłej znajomości francuskiego.


List motywacyjny Kierowca kat. C