Wzór listu motywacyjnego dla Policjanta


Wzór listu motywacyjnego PolicjantList motywacyjny powinien zawierać odpowiedź na pytanie: Dlaczego to ja powinienem zostać zatrudniony na tym stanowisku? Bardzo istotne jest, aby nie powielać bezmyślnie informacji zawartych wcześniej w CV. Schemat listu motywacyjnego dla Policjanta został przygotowany pod kątem absolwentów szkół policyjnych, posiadających doświadczenie w pracy w Policji. Mile widziane są osoby odpowiedzialne i uczciwe.


Pobierz list motywacyjny Policjant


Zobacz inne dokumenty aplikacyjne dla Policjanta:

Wzór CV Policjant

Wzór podania o pracę Policjant


Jak napisać profesjonalny wzór listu motywacyjnego dla Policjanta:

1. List motywacyjny nie może zawierać prostych, nic nie wnoszących zdań, które pięknie brzmią, ale nic nie mówią o ich autorze. Trzeba przytaczać zdarzenia i fakty z życia codziennego, które opisują umiejętności kandydata.

2. Treść listu motywacyjnego powinno się rozpocząć zwrotem grzecznościowym „Szanowna Pani/ Szanowny Panie”.

3. List motywacyjny jest kompletnym uzupełnieniem Curriculum Vitae. Dokument powinien zawierać opis doświadczenia i umiejętności wraz z przykładami ich wykorzystania oraz własne plany na przyszłość.

4. Wiadomość e-mail z dokumentami aplikacyjnymi musi mieć tytuł, adresata oraz krótki opis, na jakie stanowisko aplikujemy. Jeśli znamy nr referencyjny ogłoszenia należy go wpisać w treści wiadomości. W załączeniu przesyłamy pliki.

5. List motywacyjny jest to dokument oficjalny, dlatego trzeba zadbać o jego właściwą formę. Na górze umieszcza się miejscowość i datę, poniżej z lewej strony dane aplikanta, po prawej natomiast adresata dokumentu. Poniżej umieszczamy właściwa treść listu. Warto pamiętać, aby po wydrukowaniu pisma własnoręcznie go podpisać.

6. Prawy górny róg dokumentu zawiera datę i miejscowość, a poniżej adresata: funkcję osoby do której piszesz, np. Pełnomocnik ds. personalnych oraz nazwę i adres firmy. Jeżeli jest ci znane, wpisz także imię i nazwisko osoby prowadzącej rekrutację.

7. List motywacyjny oraz CV powinno być zapisane w formacie PDF, co uchroni nas przed niezgodnością formatów plików czy programów do otwierania dokumentów tekstowych.


List motywacyjny Policjant
Tagi: